Perşembe, Mart 15, 2012

Bahçeşehir'de İki Güzel Mekan

Yapılan bir araştırmaya göre insanların çoğu şimdiki işini bırakıp ya bir kafe ya  da restoran açmak istiyormuş (ülkemizde  açılan kafelerin sadece %5'i ayakta kalabiliyor bu arada), ya da bir sahil kasabasına taşınıp, bahçe ekip-biçmek istiyorlarmış...:-)
İşte "Le Pain Quotidien" yani taze günlük ekmek, insanın içinde 'burası benim olsa' hissi uyandıran bir yer. İstanbul'da başka şubeleri de var, şimdi Bahçeşhir'de Akbatı'da açıldı..Aslında burası fırın zinciri ama sadece fırın demek zor. Uzun masaların etrafında, rahat bir ortamda kahvaltınızı yapın, öğle ya da akşam yemeğinizi yiyin diye tasarlanmış aynı zamanda. Çalışanları çok samimi ve düşünceli insanlar. Bu da günümüzde az bulunan bir özellik.Le Pain, Belçikalı bir şefin işletmesi olarak açılmış. Burada organik ekmekler, tartine ve muffin çeşitleri, çorba, salata ve makarnalar, kahve ve çay çeşitleri vb. var. Kahvenin kulpsuz ve kocaman fincanda verilmesi de ayrıca hoşuma gitti. 'Bademli mereng' ve 'çikolata mus bomba' güzeldi.
 
Diğer yeni mekan ise Tein Cafe. 

Burada herşey satılık. (Sahibinin demlik koleksiyonu hariç.) Bu aralar herşeyin satılık olduğu mekanlar moda. Burası da gerçekten rahat bir ortam. Yakınından geçerseniz tavsiye ederim.

Hiç yorum yok: